Tänään käytiin tiimipalaverin ja lounaan välissä kuntoilemassa, koska #unelmienliikuntapäivä

Läs mer

Veropolitiikasta viis – hallituksen toimien vaikutus supistaa palkansaajan ostovoimaa tulevilla neuvottelukierroksilla

Läs mer

Jos nuoren 7–10-vuotiaan elämä lähtee huonolle uralle, siitä on myöhemmin vaikea poiketa – Kuopion hiippakunnan piispa Jari Jolkkonen jakaa huolen perheiden jaksamisesta

Läs mer

DTL: Presidentti Niinistö muistutti uudenvuodenpuheessaan, että oikeus kyseenalaistamiseen on demokratian ytimessä, mutta samalla on tärkeää, että kuuntelemme ja yrittämme ymmärtää muiden mielipiteitä, vaikka emme niitä hyväksyisikään. Liian usein halu väärinymmärtää on helpompaa ja houkuttelevampaa, mutta vääristelevä keskustelu ei vie eteenpäin mitään muuta kuin epäsopua.

01.01.2019

Presidentti Niinistö muistutti uudenvuodenpuheessaan, että oikeus kyseenalaistamiseen on demokratian ytimessä, mutta samalla on tärkeää, että kuuntelemme ja yrittämme ymmärtää muiden mielipiteitä, vaikka emme niitä hyväksyisikään. Liian usein halu väärinymmärtää on helpompaa ja houkuttelevampaa, mutta vääristelevä keskustelu ei vie eteenpäin mitään muuta kuin epäsopua.