Tänään käytiin tiimipalaverin ja lounaan välissä kuntoilemassa, koska #unelmienliikuntapäivä

Läs mer

Veropolitiikasta viis – hallituksen toimien vaikutus supistaa palkansaajan ostovoimaa tulevilla neuvottelukierroksilla

Läs mer

Jos nuoren 7–10-vuotiaan elämä lähtee huonolle uralle, siitä on myöhemmin vaikea poiketa – Kuopion hiippakunnan piispa Jari Jolkkonen jakaa huolen perheiden jaksamisesta

Läs mer

DTL: Palveleva puhelin on tarjonnut jo yli 50 vuoden ajan keskusteluapua koulutettujen vapaaehtoistoimijoiden ja kirkon työntekijöiden voimin. Diakoni Jaana Ristonmaa luotsaa Jyväskylässä palvelevaa puhelinta sekä vastaa toiminnan organisoinnista Keski-Suomen alueella. "Yksinäisyys voi olla niin konkreettista, että päivystäjä voi olla ainoa henkilö, jonka kanssa soittaja on jutellut koko päivän aikana", kertoo Ristonmaa puheluiden merkityksestä.

28.05.2019

Palveleva puhelin on tarjonnut jo yli 50 vuoden ajan keskusteluapua koulutettujen vapaaehtoistoimijoiden ja kirkon työntekijöiden voimin. Diakoni Jaana Ristonmaa luotsaa Jyväskylässä palvelevaa puhelinta sekä vastaa toiminnan organisoinnista Keski-Suomen alueella. "Yksinäisyys voi olla niin konkreettista, että päivystäjä voi olla ainoa henkilö, jonka kanssa soittaja on jutellut koko päivän aikana", kertoo Ristonmaa puheluiden merkityksestä.