Toimisto
 

Liiton toimisto on avoinna ma-pe klo 9-15.
 
Huom. Suomen hallitus suosittaa välttämään matkustamista ja suosimaan etätyöskentelyä koronavirusepidemian hidastamiseksi. Olemme toistaiseksi siirtyneet etätyöhön. Tapaamiset ja kokoukset toteutetaan pääsääntöisesti verkossa. Liiton toimihenkilöt ovat edelleen tavoitettavissa puhelimella, tekstiviesteillä, Whatsappissa, somessa, sähköpostilla, Teams-yhteydellä jne.
 

010 2190 300
toimisto@dtl.fi

Postiosoite: Rautatieläisenkatu 6, 00520 Helsinki
Käyntiosoite: Kellosilta 7
 
 
Puheenjohtajisto
 
Saara Huhanantti, liiton puheenjohtaja
sosionomi (YAMK), diakoni
050 4112 675
saara.huhanantti@evl.fi
puheenjohtaja@dtl.fi
 
Paula von Koch, hallituksen varapuheenjohtaja
sosionomi (AMK), diakoni
09 2340 5553
paula.vonkoch@evl.fi

Liisa Rintakallio, edustajiston puheenjohtaja
diakonissa
liisa.rintakallio@evl.fi
 
Henkilöstö
 
Tiina Laine, toiminnanjohtaja
TtM, diakonissa
010 2190 303
tiina.laine@dtl.fi
Liiton operatiivinen johtaminen, edunvalvonta- ja neuvottelutoiminta, palvelussuhdeneuvonta, hallinnolliset tehtävät.
 
Marko Pasma, asiamies
sosionomi (YAMK), diakoni
010 2190 305 tai tekstiviestit/Whatsapp 050 304 7794
marko.pasma@dtl.fi
Viestintä, palvelussuhdeneuvonta, ammatilliset ja koulutusasiat, osastotoiminta, opiskelijatyö. Tietosuojavastaava.
 
Liisa Rossi, toimistoassistentti
yo-merkonomi
010 2190 300
liisa.rossi@dtl.fi
Jäsenrekisteri, taloushallinto, materiaalitilaukset (virkamerkit, riipus yms.)
 
Maarit Engström, lakimies
OTM, KTM
050 4066 240
lakimies@dtl.fi
Palvelussuhdeasioiden lakimiesneuvonta liiton jäsenille.
 
Käytämme turvapostia sähköpostiviesteihin, jotka sisältävät salassapidettävää aineistoa. Jos haluat lähettää liittoon sähköpostia, jonka haluat suojata, pyydä turvapostin lähettämisohje toimihenkilöiltä.