Veropolitiikasta viis – hallituksen toimien vaikutus supistaa palkansaajan ostovoimaa tulevilla neuvottelukierroksilla

Lue lisää Jobissa

Jos nuoren 7–10-vuotiaan elämä lähtee huonolle uralle, siitä on myöhemmin vaikea poiketa – Kuopion hiippakunnan piispa Jari Jolkkonen jakaa huolen perheiden jaksamisesta

Lue lisää Jobissa

Neuvottelut | Kunta- ja hyvinvointialalle uudet virka- ja työehtosopimukset sekä uusi palkkaohjelma

Lue Facebookissa

DTL: Syksyn yhteishaussa Diakonia-ammattikorkeakouluun haki 3278 henkilöä ja valituksi tuli 265 eli 8 % hakijoista. Onnittelut opiskelupaikan saaneille ja erityisesti heille, jotka lähtevät oiskelemaan kirkon tehtäviin. Antoisaa opiskeluaikaa kohti diakonian ja kasvatuksen asiantuntijuutta!

24.11.2017

Syksyn yhteishaussa Diakonia-ammattikorkeakouluun haki 3278 henkilöä ja valituksi tuli 265 eli 8 % hakijoista. Onnittelut opiskelupaikan saaneille ja erityisesti heille, jotka lähtevät oiskelemaan kirkon tehtäviin. Antoisaa opiskeluaikaa kohti diakonian ja kasvatuksen asiantuntijuutta!