Kun roolit ovat selvät, vastuu tapahtumien järjestämisestä jakaantuu oikein

Lue lisää Jobissa

Kuurojen diakoni: Yhteiskunnan leikkaukset lisäävät diakoniatyön ja vertaistuen tarvetta | Mikaela & Thomas

Lue Facebookissa

Kirkon uusi sopimus – hyvä vai huono?

Lue lisää Jobissa

DTL: Nyt tarvitaan parviälyä ja avointa keskustelua, missä diakoniassa mennään? Sieltä ja täältä väitetään, nyt tulevan kirkolliskokouksen materiaaleissa, että diakonia junnaa paikallaan vai peräti taantuu. Onko näin vai ei, tyhjiäkö horisevat, olemattomia kuvittelevat, vaiko peräti omia luulojaan toistelevat? Sanokaas diakonian tekijät, mikä työssänne on vaikuttavaa, mikä on kehittynyt ja miksi asiakaskohtaamiset eivät määrällisesti kasva? Antakaa äänenne kuulua.

02.11.2017

Nyt tarvitaan parviälyä ja avointa keskustelua, missä diakoniassa mennään?
Sieltä ja täältä väitetään, nyt tulevan kirkolliskokouksen materiaaleissa, että diakonia junnaa paikallaan vai peräti taantuu.
Onko näin vai ei, tyhjiäkö horisevat, olemattomia kuvittelevat, vaiko peräti omia luulojaan toistelevat?
Sanokaas diakonian tekijät, mikä työssänne on vaikuttavaa, mikä on kehittynyt ja miksi asiakaskohtaamiset eivät määrällisesti kasva? Antakaa äänenne kuulua.